Φορητός ελεγκτής ινών OTDR

Handheld OTDR Fiber Tester

Σύντομη περιγραφή:

Το φορητό OTDR διαθέτει μοντέλο μέτρησης σε πραγματικό χρόνο, ενσωματωμένη μονάδα ευφυούς σάρωσης ίχνους, λειτουργία online ανίχνευσης φωτός εργασίας και βολική λειτουργία VLS.
  • Οροι πληρωμής:Paypal, Western Union, L/C, D/A, D/P, T/T

  • Περιγραφή

    Προσδιορισμός

    Εφαρμογή

    Πληροφορίες Παραγγελίας

    Q&A

    Ετικέτες προϊόντων

    Κριτικές

    Περιγραφή

    ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

    Το φορητό OTDR διαθέτει μοντέλο μέτρησης σε πραγματικό χρόνο, ενσωματωμένη μονάδα ευφυούς σάρωσης ίχνους, λειτουργία online ανίχνευσης φωτός εργασίας και βολική λειτουργία VLS.

    Το Handheld OTDR προσφέρει μεγάλο δυναμικό εύρος και εξαιρετική απόδοση νεκρής ζώνης. Όταν χρησιμοποιείται σε συνδυασμό με αοπτικός εντοπιστής σφαλμάτων, το HandheldOTDRμπορεί να εντοπίσει γρήγορα σπασίματα, στροφές, ματίσεις, κακές συνδέσεις και άλλους λόγους απώλειας σήματος. Το Fiber Tester περιλαμβάνει μια απλή διεπαφή λειτουργίας και γραφικό περιβάλλον εργασίας που μοιάζει με Windows, το οποίο εξασφαλίζει χαμηλή καμπύλη εκμάθησης για τον χρήστη. Το ανακλαστικό μέτρο οπτικού χρόνου τομέα έχει διαμορφωθεί σύμφωνα με τον τρόπο λειτουργίας ενός υπολογιστή tablet και ενός έξυπνου τηλεφώνου. Είναι συμπαγές, ελαφρύ, φορητό, στιβαρό και μακράς διαρκείας, καθιστώντας το ιδανικό για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.

    Πλεονεκτήματα προϊόντος

    • Μήκος κύματος 1310 nm / 1550 nm, τρία είδη δυναμικής περιοχής είναι προαιρετικά. Το μέγιστο δυναμικό εύρος μπορεί να είναι έως και 32 db / 30 db
    • Δοκιμή μοντέλου βελτιστοποίησης:Λόγω της παρεχόμενης κατασκευής δικτύου ——– λειτουργία δοκιμής υψηλής ταχύτητας Ενόψει της συντήρησης του δικτύου——— ακριβής λειτουργία δοκιμής
    • Προηγμένη φιλική προς τον χρήστη: Η έξυπνη λειτουργία με ένα κλειδί για την έναρξη της μέτρησης
    • Συνεχίστε το χρόνο εργασίας για περισσότερες από 10 ώρες, ιδιαίτερα κατάλληλο για μακροχρόνια εφαρμογή πεδίου
    • Φως: 0,9 Kg
    • Φορητός τύπος χειρός, βολικός, ευνοϊκός λόγος κόστους και απόδοσης

    Τεχνικά Πλεονεκτήματα

    • Αναλογία σήματος προς θόρυβο: 2,5 εκατομμύρια προγραμματιζόμενη λογική πύλη χρησιμοποιείται για τη συλλογή δεδομένων κατά μέσο όρο, τη βελτίωση της ακρίβειας και της ταχύτητας δοκιμών
    • Συλλέξτε δεδομένα για βελτίωση: υιοθετεί προηγμένη τεχνολογία με τον διεθνή συγχρονισμό τεχνολογίας δειγματοληψίας υψηλής ταχύτητας 40 MHZ
    • Κατάσταση λειτουργίας θερμοκρασίας Wde: μπορεί εντός του εύρους των – 10 ℃ έως 45 ℃ σε κανονική δοκιμή.
    • Προηγμένη προστασία υλικού και λογισμικού με λέιζερ και APD (ανιχνευτής φωτός).
    • Αποθηκευτικός χώρος μεγάλης χωρητικότητας (μέγιστος χώρος αποθήκευσης 1000 αποτελέσματα)
    Προσδιορισμός

    Ενότητες

    BD800-A

    BD800-B

    BD800-C

    Κεντρικό μήκος κύματος (±20nm)

    1310/1550 nm

    1310/1550 nm

    1310/1550 nm

    Δυναμικό εύρος③(dB)

    24/22

    28/26

    32/30

    Πλάτος παλμού

    10ns, 20ns, 50ns, 100ns, 300ns, 1,0ms, 2,5ms, 10ms, 20ms

    Εκδήλωση Dead Zone④(m)

    2

    Νεκρή ζώνη εξασθένησης (m)⑤

    10

    Εύρος απόστασης (Km)

    0,5-80

    0,5-100

    0,5-120

    Ακρίβεια μέτρησης απόστασης⑥

    ±(1m + χώρος δείγματος + απόσταση μέτρησης×0,005%)

    Γραμμικότητα

    ±0,05dB/dB

    OTDR ΆλλοΠροδιαγραφές

    VFL*

    ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΝΗΜΗΣ

    1000

    Κεντρικό μήκος κύματος

    650nm±20

    Τύπος ινών

    SMF

    Έξοδος ρεύματος

    Απεικόνιση

    LCD 3,5 ιντσών

    Διεπαφή

    FC/UPC

    Οπτικός σύνδεσμος

    FC (καθολική σύνδεση)

    Αλλα

    Μπαταρία

    Μπαταρία έξυπνης φόρτισης NimH

    Συνεχής χρόνος εργασίας *

    >10小时(Από Bellcore TR-NWT-001138)

    Διαστάσεις

    230mm×120mm×60mm

    Βάρος

    0,9 κιλά

    δείκτης. Σημείωση:

    ①Εκτός εάν ορίζεται διαφορετικά, ισχύουν όλες οι προδιαγραφές για το εύρος θερμοκρασίας 23 ° C ± 2 ° C (73,4 ° F ± 3,6 ° F), με υποδοχές FC / PC.

    ②Γενική διαμόρφωση. ③SNR = παλμός 20 us και τρία λεπτά τυπικού δυναμικού εύρους του μέσου όρου. ④Με παλμό 10ns, ρυθμός ανάκλασης μονής λειτουργίας κάτω από -50 dB τυπική νεκρή ζώνη.

    ⑤Με παλμό 30ns, ρυθμός ανάκλασης μονής λειτουργίας μικρότερος από -50 dB τυπικής νεκρής ζώνης.⑥Δεν περιλαμβάνει αβεβαιότητα λόγω IOR ίνας.

    Εφαρμογή
    Πληροφορίες Παραγγελίας
    Μοντέλο προϊόντος Περιγραφές Ερευνα
    BD-800 Όνομα ΑΡΙΘ. Προσαρμογέας AC/DC 1 Πιστοποίηση βαθμονόμησης 1 Εγχειρίδιο χρήστη (CD) 1 λογισμικό Trace Viewer (CD) 1 Πακέτο οργάνων (Με ιμάντα) 1 Οπτική υποδοχή 2 Καλώδιο δεδομένων USB 1 Προδιαγραφές μονάδων OTDR: Αριθμός παραγγελίας Κεντρικό μήκος κύματος Τύπος ίνας Δυναμικό εύρος BD-800A (1310nm/1550nm)±20nm SMF 24/22dB BD-800B (1310nm/1550nm)±20nm SMF 28/26dB BD-800C (1310nm/1550nm)SM33dB/20nm Τιμή Αίτησης
    Q&A

    Related Article:
    How to Splice Fiber Optic Cable
    What is OTDR?

    Ετικέτες προϊόντων
  • Κριτικές

    0 κριτικές

    5

    5 έναρξη 5 0
    4 έναρξη 4 0
    3 έναρξη 3 0
    2 έναρξη 2 0
    1 εκκίνηση 1 0

    Captcha

    Το μέγιστο επιτρεπόμενο αρχείο είναι 50 MB MB. Μπορείτε να ανεβάσετε εικόνες και βίντεο. Απόθεση αρχείων εδώ

    Σχετικά προϊόντα

    1310/1550nm 26/24dB OTDR Fiber Tester built-in OPM VFL

    BD400 OTDR fiber tester adopts 4.3-inch capacitive touch screen. The OTDR tester integrates 12 functions, such as auto OTDR, expert OTDR, event map, OPM (optical power meter), VFL(visual fault locator), RJ45 cable tracker. 1310/1550nm, 26/24dB dynamic range. Διαβάστε περισσότερα

    Light Source Optical Meter and Visual Fault Locator Integrated Multi-Function OTDR

    Multi-function OTDR is integrated with optical light source, optical power meter, optical fault locator. It's an excellent option for long-term field work. Διαβάστε περισσότερα

    Cost-Effective 3000 Series Optical Time Domain Reflectometer (OTDR)

    Fiber Optic OTDR is small and light, has multi-measuring modes, easy to carry and simple to use. It is a next-generation intelligent meter for fiber communications system detection. Διαβάστε περισσότερα

    BD300 Optical Time Domain Reflectometer

    BD300 Optical Time Domain Reflectometer is a smart mini OTDR, which has the advantage of simple operation and low cost. The OTDR is ideal for 60KM fiber testing. Διαβάστε περισσότερα

    Optical Time Domain Reflectometer | Fiber Optic OTDR

    BAUDCOM 6000 series Optical Time Domain Reflectometer, fiber optic OTDR, support maximum dynamic range of 50dB and Online test of PON network. The OTDR integrate with laser source, vfl, optical power meter and fiber endface inspection. Διαβάστε περισσότερα

    BD900 Series Smart Optical Time Domain Reflectometer OTDR

    BD900 series OTDR has excellent dead zone performance and wide dynamic range.It is Combined with the visual fault locator,and it is easily find the breaks, bends, splices, faulty connectors, and other causes of signal loss. 7-inch enhanced capacitive touch screen, smart management.Similiar with EXFO MAX720 series OTDR. Διαβάστε περισσότερα

    1310 1550 1625nm Online PON Detection Optical Time Domain Reflectometer OTDR

    BD3000-T4 OTDR is smart and rugged, small and light, easy to carry, has multi-measuring modes, simple to use, is available for online FTTx/PON detection, internal stable laser source, screenshot function. Διαβάστε περισσότερα

    BD900 Series Smart Optical Time Domain Reflectometer OTDR

    BD900 series OTDR has excellent dead zone performance and wide dynamic range. It is Combined with the visual fault locator, and it is easily find the breaks, bends, splices, faulty connectors, and other causes of signal loss. Διαβάστε περισσότερα
    Leave Your Message