единечен порт Брз етернет преку Е1 конвертор

single port Fast Ethernet over E1 converter

Short Description:

BD-E1-ETH е единствена порта G.703 Ethernet преку E1 конвертор, има 750hm (конектор BNC) и 120ohm (RJ45 конектор), 10/100Mbps етернет порта
 • Payment Terms: Paypal,western union,L/C,D/A,D/P,T/T

 • Description

  Specification

  Application

  Order information

  Q&A

  Product Tags

  Reviews

  Description

  Преглед:

  BD-E1-ETH е единствена порта G.703Конвертор на етернет преку Е1 (исто така нареченКонвертор на етернет преку E1 TDM, конвертор G703 во етернет)што обезбедува голема брзина LAN-to-WAN конекција. Приклучувајќи се директно во портата 10/100Base-T на центар или прекинувач за LAN, BD-E1-ETH обезбедува пристап до Е1 при брзина на податоци за конекција од 2,048 Mbps. Конверторот G703 E1 е одличен избор за пристап до Интернет, како и услуги за LAN-to-LAN.

  Конверторот Е1 во етернет може да поддржува кутија со тип на биро и случај на типска кутија од 19 ″. Конверторот E1 со 19 решетки може да поддржува двојна моќност (два AC или две DC или AC+DC), што ја зајакнува стабилноста на работата.

  Features:

  • Етернет порта 10/100М половина/целосна дуплексна авто-преговарачка врска, поддржува VLAN.
  • Интернет интерфејс за етернет поддржува AUTO-MDIX.
  • Обезбедува 2 типа на часовници: главен часовник Е1, часовник Е1 линија.
  • Обезбедете функција за автоматско ресетирање LAN, извршете постабилно.
  • Има функција на тестирање на псевдо-случаен код, погодно за отворање на колото и може да се користи како инструмент за код за грешка.
  • Имајте три режими LoopBack: E1 интерфејс LoopBack (ANA), LAN интерфејс LoopBack (DIG), командувајте го далечинскиот LAN интерфејс LoopBack (REM).
  • Е1 порта поддржува BNC (75 оми) двоен коакс и RJ45 (120 ом) извртени пар G.703 конекции, и поддржува 75 оми/120 оми адаптивни;
  • Со обилна функција за презентација на етернет податоци, може да се открие статус на комуникација со податоци во реално време.
  • Може да реализира управување со SNMP во нашата инсталација на шасија

  19inch rack mount E1 to ethernet converter
  19 -инчен Rack mount G703 E1 конвертор слика

  Specification

   

  Г.703 E1 Interface

  Стапка на линија: 2,048Mbps ± 50 страни во минута
  Line Code : HDB3
  Interface Standard: ITU-T G.703
  Е1 Импеданса: 75 оми (нерамнотежа) и 120 оми (рамнотежа) Врски: двоен коакс и 120 оми извртен пар (RJ45)
  Толеранција на нервоза: пофина од G.742 и G.823
  10/100Base-T интерфејс 
  Цена: 10/100М, целосно/дуплекс авто-преговарање
  Протокол: Поддршка IEEE 802.3, IEEE 802.1Q (VLAN)
  MAC адреса Entities: 4096 Entiries
  Вкупни големини на меморија: 64MBits SDRAM
  Физички интерфејс: RJ45, поддршка AUTO-MDIX

  ДИМЕНЗИИ

  Мини тип Е1 во етернет конвертор: 210мм (Ш) × 140мм (Л) x 30мм (В)
  Конвертор од 19 инчи тип Е1 во етернет: 433 мм (Л) × 138мм (Ш) × 44 мм (В)

  БАРАЕ ЗА VИВОТНА СРЕДИНА
  Барањето за температура не е многу строго, уредот може да работи добро во ужасна средина.
  работна температура: 0C - 50C
  релативна влажност: 95%(без коагулација)
  Без ерозивен и импрегнантен гас, без прашина што се крева, без вознемирувачко силно магнетно поле
  Power
  Адаптирање на моќноста на модулот, опсегот на напон може да биде широк, со силна функција за заглавување на мравки.
  Со добра изолација, достапен е стабилен работен статус
  моќност: -48V тип, влезен напон: -36V ~ -72V
  моќност: 220V тип, влезен напон: 165V ~ 265V
  потрошувачка на енергија: <5W

  Application

  20151009045119_8313

  Order information
  Product Model Descriptions Inquiry
  BD-E1-ETH/AC E1 во етернет конвертор, 750hm (BNC конектор) и 120ohm (RJ45 конектор), 10/100Mbps етернет, напојување AC 220V Request Price
  BD-E1-ETH/DC E1 во етернет конвертор, 750hm (BNC конектор) и 120ohm (RJ45 конектор), 10/100Mbps етернет, напојување DC 48V Request Price
  BD-E1-ETH/R/A E1 конвертор, 750hm (BNC) и 120ohm (RJ45), етернет 10/100Mbps, моќност AC220V, држач за решетка од 19 ", висока 1U Request Price
  BD-E1-ETH/R/D E1 конвертор, 750hm (BNC) и 120ohm (RJ45), етернет 10/100Mbps, моќност DC48V, 19 "инхалатор, висока 1U Request Price
  BD-E1-ETH/R/AD E1 конвертор, 750hm (BNC) и 120ohm (RJ45), етернет 10/100Mbps, две напојувања AC220V и DC48V, држач за решетка 19 инчи, височина 1U Request Price
  Q&A
  Related link:
  Која е разликата помеѓу TDM преку IP и E1 во етернет конвертор?
  e1 to ethernet converter manual
  Product Tags
 • Reviews

  0 reviews

  5

  5 start 5 0
  4 start 4 0
  3 start 3 0
  2 start 2 0
  1 start 1 0

  Captcha

  The maximum file allowed is 50 MB MB. You can upload images and videos. Drop files here

  Related Products

  G703 E1 to Ethernet converter | Ethernet over E1

  BD-E1-ETH is single port G703 E1 to Ethernet converter which realize ethernet over E1 tdm conversion. The G703 converter support E1 BNC(75ohm) and RJ45(120ohm),10/100M Base-T ethernet. Read More

  8E1 во Ethernet GFP конвертор

  8E1 to ethernet converter,support GFP international standard Virtual concatenation(VCAT) and Link Capacity Adjustment Scheme (LCAS),support SNMP and GUI management Read More
  Leave Your Message